top of page

Group

Public·28 members

Narcis - Mama Tata Eu Va Iubesc Mult ( Oficial Video ) 2017


"La finalul oricarei experiente din viata mea, atat buna cat si rea, mereu am ajuns la vorbele parintilor. Si as vrea sa ma ierte pentru ca niciodata nu am ascultat cand trebuia, ci abia dupa ce m-am dat cu capul de toti peretii, am realizat ca aveau dreptate. Exista acea vorba cum ca "Oamenii invata din greseli, doar oare cand gresesc invata?", ci vorbind despre mine, tin sa fiu sincer: N-am invatat nimic din ultima greseala. Si astazi abia mi-am dat seama cata dreptate au parintii si ca fiecare "prostie" pe care mi-o spun, este numai spre binele meu pentru a-mi feri corpul de orice pericol, cat si sufletul de o alta dezamagire. Imi pare rau ca in ultima perioada am neglijat total parerea lor si am aruncat cuvinte usturatoare la adresa lor, insa si atunci ii iubeam la fel de mult ca si acum, dar nu stiam sa o arat. Ei ai fost, sunt si mereu vor fi, singurele persone care ma vor ierta si accepta indiferent de cate greseli adun la "bord" si ma vor iubi neconditionat. Ei nu au facebook sa vada aceasta postare, poate pentru ca din nou sunt mult prea ocupati muncind tot pentru a nu-i lipsi nimic "copilului" care niciodata nu stie sa aprecieze cu adevarat ceea ce altii nu indraznesc nici macar sa viseze. Va iubesc mult.. si nu vreau vreodata sa fiu pusa in situatia de a regreta faptul ca nu am stiut sa apreciez lucrurile la timpul lor sau sa citesc cu lacrimi in ochii cum ca "Omul aprecieaza valoarea lucrurilor abia dupa ce nu le mai are" si sa ma regasesc pe deplin in acest citat. Sa stiti ca oriunde m-ar duce drumul vietii, mereu ma voi intoarce la voi, dragii mei parinti. Mi-as dori sa ma exprim mai concret prin cuvinte, insa mereu cand vine vorba despre ei, ma invaluie o emotie si cu greu imi pot stapani lacrimile. Mama, tata, in ciuda faptului ca nu am reusit sa ma ridic de fiecare data la nivelul asteptarilor voastre, mereu am fost sigura de un lucru si acela este ca va iubesc enorm si nimeni, niciodata nu va putea sa-mi ia aceasta putere", a scris tânărul pe Facebook.




Narcis - Mama tata eu va iubesc mult ( Oficial Video ) 2017



Buna ziua asi dori sa ma ajutati in aceasta problema.Avem un processo de dezbatere la mostenire .Dela mama mea am un testament Cu 2.5 ha de teren testamentul il am din 1994 parinti au murit tata 1989 mama in 2010 acum ne judecam pt dezbatere a mostenirii.Judecatorului iam spus ca vreau sa scoala pamintu de la judecata pt ca nu vreau sal impart .grefiera a notat gresit reesind din inscrisul facut ca eu sunt deacord sal impart dupa mai multe cereri au facut audierea benzili Unde sa descoperit ca era scris eronat dar judecatoru l a zis ca El ia in calcul ce a scris grefiera lasfirsitul procesului eu am ramas Cu terenu de oare e nu se incalcase masa succesorala dar nepoata noastra a facut apel doresc sa stiu ce pot face in cazu in care pierd mentionez ca nu am facut declaratie autentica pt renuntat re la testament acum asteptam sa se dea pronuntarea la apel dar ma tem ca nu mai pot face nimic in cazu in care imi ia terenu


Buna ziua domnule Avocat! Am rugamintea sa imi raspundeti la o intrbare.Ma numesc Mihaila Elena loc in Cta ,tatal meu a decedat in anul 2010.in anul 2002 el a cedat prin declaratie notariala bunurile parintilor unui frate care locuia in aceiasi curte cu bunici mei..Bunicii mei ,parintii tatalui au fost deportati in Basarabia ,cand a aparut legea tatal meu i a incredintat o hartie notariala fratelui sa se ocupe de dosar.Toate bune pana la acel moment.Intre timp tatal meu a decedat in 2010,in 2014 unchiul meu a ridicat banii primiti de la ANRP fara sa ne comunice .Lucrul acesta s a intamplat in 2014 luna oct cand mama mea era inca in viata ulterior in dec2014 a decedat.Eu am aflat in anul 2017 ca au venit banii.In 2018 am deschis actiune de judecata.Va rog sa imi spuneti de ce judecat nu ma recunoaste a fi mostenitor. Mentionez ca sunt nepoata dupa frate gr 1.Multumesc frumos ,si astept raspuns de la dvs! Cu toata stima si respect!


Este legal sa iti inregistrezi bunica in timp ce te agreseaza psihic in propia ei casa?? Fiul meu are 12 ani si a facut acest lucru. Se aude pe inregistrare cum il agreseaza psihic, il jigneste si incearca sa il manipuleze impotriva mea ca mama ( mentionez ca sunt despartita de tatal lui de 4 ani, in mare parte tot din cauza acestei bunici care este mama lui). Vreau sa o actionez in judecata pe aceasta femeie care nu a recunoscut niciodata atitudinea jignitoare la adresa mea si a fiului meu. Nu stiu daca este legala aceasta inregistare si daca o pot folosi ca proba. Va multumesc anticipat.


Buna ziua.Mama mea s-a nascut in Bran,Brasov.iar cand avea varsta de 5 ani,mama ei a murit ,iar tatal ei care era,,maritat,,acolo,a luat-o si au plecat in Prahova cu serviciul .Acolo a ramas fratele ei care l-a crescut bunicii din partea mamei.Acum mama are 75 de ani ,timp in care nu s-a dus sa vada daca are si ea vreun drept acolo din partea mamei.As vrea sa stiu daca acum poate merge sa isi revendice ceva drepturi de-acolo .multumesc,astept rsp 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

©2024 By: The F.A.M.E SOCIETY

bottom of page